معرفی انواع چشمی


امنیت در زندگی شرط لازم برای ایجاد آسایش و آرامش است . هرم آبراهام مازلو ، روانشناس بزرگ آمریکایی پنج سطح از نیازهای اساسی انسان را نشان می دهد که به فرد اجازه می دهد احساس رضایت درونی پیدا کند  بعد از اولین سطح هرم که شامل نیازهای فیزیولوژیکی انسان است ، امنیت ، دومین سطح هرم را تشکیل می دهد .


این بدین معنی است که مبحث امنیت مقوله ای مهم و اجتناب ناپذیر در بقا و آسایش زندگی انسان است . یکی از وجوه این مهم ، امنیتِ خانه است . در دنیای صنعتی و پیچیده امروز دستاوردها و فن آوری های زیادی در زمینه امنیت خانه ها بدست آمده است ، که یکی از مهمترین آنها طراحی و تولید چشمی درب است .


 محصول چشمی دیجیتال اتوبان مدل کلاسیک محصول چشمی دیجیتال اتوبان مدل مدرن


استفاده از چشمی بر روی درب هر واحد مسکونی، اداری و یا تجاری جهت بالا بردن ایمنی لازم و ضروری است .


در این مقاله سعی برآن شده که انواع چشمی ها مزایا و معایب آن ها بررسی شود:
اصولا چشمی ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند :

دسته اول چشمی های معمولی هستند :

یعنی اولین نسل از چشمی که دراغلب درب های ضد سرقت نصب می شوند . قیمت ارزان ،  سادگی ، ظاهر مناسب و در دسترس بودن از مزایای این چشمی هاست . اما زاویه دید ناکافی ، عدم دید در شب ، عدم کارکرد مناسب برای سالمندان و کودکان و همچنین عدم هماهنگی با پیشرفت صنعت و تکنولوژی از معایب این چشمی هاست.


دسته دوم چشمی های دیجیتال هستند :

با پیشرفت صنعت و افزایش نیازهای مشتری ، فکر تولید چشمی دیجیتال در ذهن تولیدکنندگان ایجاد شد . چشمی دیجیتال درواقع یک آیفون تصویری کوچک بر روی درب بوده و مشاهده تصویر پشت درب ، بدون اطلاع از حضور افراد را میسرمی کند .


از امکانات و ویژگی های این دستگاه زاویه دید مناسب ، قابلیت دید در شب ، عکس برداری و ثبت تصاویر در صورت عدم حضور در منزل به صورت اتوماتیک و وجود زنگ با تنوع  ملودی میباشد. البته این نوع چشمی ها علیرغم تنوع برندهای ارائه دهنده ، معایبی دارند :

از جمله کم بودن عمر باطری ، نصب دشوار و قیمت گران تر محصول نسبت به نسل قبل آن .


چشمی   دیجیتال (امکانات و قابلیت ها)
چشمی   اپتیکال (سنتی)
Rعکس   برداری هنگام نبود شما در منزل

Q دیدن افراد صرفا زمان نزدیک شدن به درب

R زاویه دید کامل ، تصویر روشن و واضح

Q زوایه دید کروی شکل و محدود

R تصویربرداری ایمن و اطمینان از عدم اطلاع افراد پشت درب

Q ایجاد سایه روی لنز و متوجه شدن افراد پشت درب

Rشناسایی   رفت و آمدهای مشکوک و عکس برداری از آنها

Q سنتی و بدون امکانات دیجیتال

Rایجاد   اطمینان و امنیت در تمام لحظات حضور یا عدم حضور شما

Q عدم توانایی در ردیابی افراد مشکوکبا این وجود خبر امیدوار کننده این است که گروهی از متخصصین کارآمد و حرفه ای ، در شرکت اتوبان درصدد رفع این نواقص برآمده و توانسته اند ، با تکیه برعلم و فن آوری روز دنیا ، محصولی با استاندارد جهانی ، به صرفه و در شان یک ایرانی ارائه دهند.

 

اتوبان اولین تولید کننده چشمی درب با بکارگیری تکنولوژی و مهندسی بومی ، محصولی متمایز و با امکانات فراوان  را با قیمت کاملا مناسب برای امنیت و آرامش بیشتر منازل به تولید انبوه رسانده و در اختیار مشتریان خود قرار داده است .


در چشمی های دیجیتال اتوبان شما می توانید با استفاده از باطری های شارژی و یک شارژر باطری  یا باطری های آلکالاین داخل جعبه ، براحتی تا یک سال بدون نیاز به شارژ یا خرید باطری جدید از این محصول استفاده نمایید.


نصب آسان و بدون نیاز به کنده کاری و سیم کشی  ، همچنین تنوع رنگی با سلیقه مشتری و امکان ست کردن با اجزای دیگر درب با دو مدل مدرن و کلاسیک از دیگر مزایای چشمی اتوبان است .


مانیتور 3 اینچی این محصول علاوه بر نمایش زنده و با کیفیت تصویر پشت درب ، قابلیت نمایش عکسهای ثبت شده را نیز دارد .


وجود زنگ درب با ملودی های متنوع و امکان کم و زیاد کردن صدای آن از امکانات ویژه این محصول به شمار می آید .
لنز دوربین وسیع (wide) ، امکان دید گسترده و دید در شب با تصویر هرچه بهتر را برای کاربران فراهم کرده است .
حافظه ی خارجی (SD Card) علاوه بر ذخیره عکس در محصول ،  امکان نمایش تصاویر ثبت شده در کامپیوتر را نیز فراهم میکند .

محتویات بسته چشمی مدرن :

شامل یک مانینتور سه اینچ همراه با مموری کارت ، دو عدد باتری نیم قلم  آلکالاین ، چهار پیچ و سه لوله متناسب با ضخامت 4 الی 10 سانتیمتر ، و یک چشمی مدرن است.

محتویات بسته چشمی کلاسیک :

 شامل یک مانینتور سه اینچ همراه با مموری کارت ، دو عدد باطری شارژی نیم قلم ، شارژر باطری نیم قلم ، چهار پیچ و سه لوله متناسب با ضخامت 4 الی 10 سانتیمتر ، و یک چشمی کلاسیک است.

چشمی دیجیتال اتوبان با سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش در ارایه هرچه بهتر این محصول جدید در خدمت شماست .

همچنین بشنوید :